ESCO

Biz ödeyelim, siz kazanın!

Renesco Enerji; tasarrufu kanıtlanmış teknolojileri, yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışıyla size ve işletmenize kazanç sağlar.

Renesco bir ESCO (enerji servisi şirketi) olarak spesifik enerji tüketimini azaltacak projeler ve inovatif çözümler sunar. Bunlar; enerji etüdü, planlama, inşa, operasyon, bakım, optimizasyon, yakıt satışı şeklinde olabilmektedir. İlk yatırımı biz yapıyoruz ve ek ücret kesinlikle talep etmiyoruz.


Öderken tasarruf edin!

İşletmeler enerji tasarrufunu arttırarak, enerji kaynaklı giderlerini düşürmek isterler. Kurumlar bu ürün ve servisleri genel olarak kendi sermayeleri ile finanse ederek ön görülen tasarrufların risklerini kendileri almış olurlar. RENESCO bu riskleri imzalanan anlaşmalara göre müşterileri ile paylaşmakta ve bütünüyle üstlenmekte. Son anlaşmadan önce ilk olarak işletmelerin operasyonlarını ve bunları tasarruflu hale getirebilecek yöntemleri planlamalıyız. Bu yüzden ilk adımımız enerji analizi ve proje teklif hazırlığıdır.

 

TEKNİK ENERJİ ANALİZİ VE PROJE TEKLİFİ

Bir işletmeye enerji verimliliği sağlayabilmek için öncelikle enerji etüdü yapılır ve yapılan bu etüde göre tasarruf edilecek noktalar belirlenir. İşletmelerin gider kalemlerini saptamak ve enerji performansını yükseltmek için en verimli yöntemler araştırılır.

Bizimle çalışmaya karar verdiğiniz takdirde; ilk işimiz enerji etüdü yaparak, sizlere kazanç sağlayan bir proje sunmak olur. Bu aşama tamamen ücretsiz olup; mühendis ekibimiz tarafından sisteminiz detaylı olarak etüt edilir.

RENESCO enerji etüdü sonuçlarına göre yatırım seviyesinde olan projelerin; tasarruf ve verim bileşenlerini somutlaştırarak, proje elemanlarını ve maliyetlerini belirler. Sonrasında bir proje teklifi hazırlanır. Bu teklif performans şartlarını ve kontratını, finansal şartları, önerilen projeyi ve öngörülen nakit akış analizini içerir. Tarafımızdan sağlanan bu hizmet enerji performans kontratının temelini oluşturur.

 

EPC- ENERJİ PERFORMANS KONTRATI

Enerji performans kontratı işletmeler için kanıtlanmış bir mali tasarruf aracıdır. Bu anlaşma ile müşteri riskini “ESCO projesine” “ESCO projesi” de bu riski finansal kaynaklarına transfer eder. RENESCO özelleştirilmiş bir servis paketi sağlayarak EPC kontratında inşa, bakım, onarım, optimizasyon, yakıt, finansal ve kullanıcı hususlarını kapsayacaktır. RENESCO ve müşteri arasında imzalanan anlaşma, tasarruf, finansal, teknik ve operasyonel riskleri üzerine alarak 5 ila 15 yıl arasında bu hususlarda garanti verir. EPC servisi veya ana kalemlerin maliyetleri gerçekleşen tasarruf bedelleri ile karşılanır.

TASARRUF PAYLAŞIMI

RENESCO projeyi tasarlar ve uygular. Tasarrufu doğrular ve tasarrufun anlaşmaya bağlanmış bir yüzdesini belirlenen süre ve koşullarda müşterileri ile paylaşır.

 

GARANTİLİ TASARRUFLAR

RENESCO projeyi tasarlar, uygular ve tasarrufu garanti eder. Eğer tasarruf beklentinin altında ise RENESCO aradaki farkı karşılar. Fon müşteriye direkt finansman sağlar ve RENESCO bu finansman anlaşmalarını müşterileri için ayarlar ve yönetir.

 

EKİPMAN KİRALAMA İLE PERFORMANS GARANTİSİ

RENESCO ekipmanları kurar ve işletir. Mülkiyet ve sorumluluk RENESCO’nundur.

Onaylanan tasarruflar ile leasing ödemeleri yapılır.

 

(YEREL) ENERJİ TEDARİK KONTRATI

RENESCO operasyonu tümüyle devralır ve sistemin çıktılarını müşteriye satar (buhar, ısıtma, soğutma, aydınlatma). Bütün sistem bakım onarım ve yenilemeleri RENESCO’ya aittir.